הורים שואלים

[ File # csp4656743, License # 1908791 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / pressmaster
פעילויות לילדים הפכו בשנים האחרונות לעולם ומלואו. יותר ויותר הורים מבינים כיום את חשיבותן של הפעלות לילדים, הן מבחינת החיבור בין הילד לסביבתו, והן מבחינת התפתחותו הקוגניטיבית והמוטורית. זאת כמובן מעבר להנאה אשר הקטנים מפיקים מפעילויות לילדים. במסגרת פעילויות אלה ניתן למצוא ספרי ילדים, חוגים, אטרקציות מדליקות, צעצועים, משחקים לגיל הרך ועוד. פעילות לילדים הנחשבת לפופולריות במיוחד הנה פעילות המשלבת ציור ויצירה. פעילויות יצירה לילדים יכולות להיות בגן ילדים, בבית ובמסגרת אטרקציות במקומות שונים (לדוגמא, בעת טיול במוזיאון או בחיק הטבע).
אין כל ספק כי דפי ציורים לילדים אהובים על קטנטנים בכל גיל וגיל. היתרון המשמעותי של פעילות המשלבת ציורים לילדים הוא בכך שהיא טומנת בחובה אפשרות אמיתית לפיתוח המחשבה, הדמיון, היצירתיות וכושר הביטוי. כמו כן, דפי ציורים לילדים, אשר נצבעו כמעשה ידי אמן, יכולים בהחלט להיתלות אחר הכבוד על המקרר המשפחתי.
פינות יצירה לילדים יצאו זה מכבר מבין כותלי בית הספר או הגן. כיום, ניתן להשיג דפי ציורים לילדים באמצעות האינטרנט או על ידי רכישה במרוכז בחנויות הספרים. אין ספק כי מדובר בפעילות חביבה ביותר על ההורים. למעשה, ניתן להשתמש בדפי ציורים לילדים בבית, ואפילו כאשר אתם נוסעים עם הקטנטנים לבקר חברים או קרובי משפחה. תמיד ניתן לשלוף דפי ציורים לילדים בכדי "להעסיק" את הילד מחד, ולאפשר לו ליהנות מיצירותיו המרהיבות מאידך.
ציורים לילדים לצביעה

מהם ציורים לילדים?

ציורים לילדים הנם על פי רוב דפי עבודה לילדים ובהם תמונה הדורשת צביעה עצמית. כמו כן, פעילויות לילדים נוספות הפופולריות מאד בתחום זה הנם ציורים אשר דורשים מהילד ליצור אותם בעצמו על ידי חיבור קווים ונקודות לפי מספרים. התרומה של ציורים לילדים לא תסולא בפז. ראשית, ואולי חשוב מכל, ציורים לילדים מספקים לקטנטנים הנאה מרובה. שנית, דפי יצירה לילדים חושפים את הילד לעולם שלם של צבעים וצורות, ומאפשרים לו להתבטא באופן עצמאי. אין כל ספק כי פעילות לילדים אשר מעודדת את הילד לבחור צבעים ולהתאים אותם לציור מוכן, מעניקה לאמן הצעיר אפשרות אמיתית לבטא את ה"אני מאמין" שלו. כמו כן, כאשר ניתנות מחמאות על ציורים לילדים, הפרגון מטפח את בטחונו העצמי של הילד ואת הקשר שלו עם הוריו וסביבתו.

ציורים לילדים – חיות, חגים, נופים ומה לא?

ציורים לילדים יכולים כמובן להיות בשלל צורות ורמות. בעת התאמת דפי יצירה לילדים, חשוב לבחור את הציורים לפי גילו של הילד וקצב התפתחותו. על פי רוב, ילדים מתחברים בדרך כלל לצורות פשוטות וחיות ידידותיות. לעומת זאת, יש אשר יעדיפו סגנונות אחרים כגון ציורי הרים, סירות, מכוניות, רקדניות וכדומה. כמו כן, דפי יצירה ובהם גיבורי תוכניות לילדים נחשבים בהחלט למבוקשים ביותר בקרב האמנים הצעירים.
במידה ואתם מתכננים פעילות לילדים הכוללת יצירה מסוג זה, חשוב כמובן להתאים את דפי העבודה לילד הספציפי. הצלחתן של פעילויות לילדים בתחום היצירה תלויה בחיבור של הילד עם הפרודוקטים המונחים לפניו. ניתן כמובן לשלב דפי יצירה לילדים עם תכנים לימודיים וחינוכיים. לדוגמא, להכין דפי ציורים לילדים בנושא חגים, או לשלב ציורים הכוללים גם מילים ואותיות (למשל, תמונה של אריה עם המילה כתובה מעליו). כך, דפי יצירה לילדים הופכים באחת למעין מורים ומדריכים.
ציורי ילדים

לסיכום

כפי שצוין לעיל, פעילות לילדים המשלבת יצירה וציורים יכולה לתרום רבות להורים ולילדיהם. דפי יצירה לילדים ניתן לקחת בקלות בתיק או באוטו ומדובר בהפעלה ניידת. למעשה, בכל מקום בו מתוכננת פעילות לילדים, תוכלו להיעזר בדפי הציורים בכדי להנעים את זמנם של הקטנטנים. כמו כן, מומלץ לשמור את הציורים של הילדים ולתייק אותם בקלסר מיוחד. כך, בעוד שנים רבות, תוכלו להיזכר בהנאה ביצירותיו של ואן גוך הצעיר ולהתחקות אחר ניצני כישרונו.

Leave a Reply