הורים שואלים

[ File # csp4656743, License # 1908791 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / pressmaster
שוק הילדים מציע שורה ארוכה של פעילויות לילדים. בין שלל הפעילויות הללו, אין ספק כי הצגות ילדים הנן אחת האטרקציות החביבות ביותר. מדובר בחוויה תרבותית ממדרגה ראשונה והצגות הינן פעילות לילדים אשר הופכת בקלות להיות בילוי לכל המשפחה. דוגמא בולטת לכך הנה הפסטיגל. בעבר, מדובר היה בהצגת זמר פשוטה ובלתי מתחכמת. כיום, הפסטיגל הינו פעילות לילדים אשר אין שני לה. על פי רוב, כוכבי הפסטיגל הנם שחקני תוכניות ילדים מובילים ולעתים מדובר בשילוב של שחקנים מוכרים, זמרים, וכוכבי סרטי ילדים. כמו כן, פעמים רבות, הצגות ילדים מבוססות על ספרים מוכרים ואהובים. השילוב בין ספרי ילדים להצגה הופך את החוויה למוחשית עוד יותר עבור הקטנטנים.
מדי חופש, ובכל תקופת חגים, מגיע הרגע ממנו כל הורה "חושש" – הילד פונה לאמא/לאבא ומתחנן שייקחו אותו לרשימה ארוכה (כאורך הגלות) של הצגות ילדים. על אף שגם ההורים מחפשים באופן תמידי פעילויות לילדים אשר ינעימו את זמנם וימלאו את יומם (החופשי), לקיחת הילד להצגה כרוכה לא אחת בהוצאה כספית לא מבוטלת (וארגון לוגיסטי מורכב אשר עלול לעייף גם את ההורה הפעלתן ביותר). עם זאת, כפי שצוין לעיל, מבין שלל האטרקציות לילדים הקיימות היום, דומה כי הצגות ילדים מהוות פתרון מושלם להעביר אחר צהריים בכיף. דהיינו, מדובר בפעילות לילדים אשר לא מומלץ לוותר עליה.
בעזרת מספר פעולות פשוטות, אותן ניתן לבצע לפני היציאה להצגה, תוכלו להבטיח לעצמכם אחר צהריים מהנה ביותר עם ילדיכם, ופעילות לילדים אשר תיזכר "לדורי דורות". על מנת להקל עליכם את המשימה, ריכזנו עבורם מספר טיפים חשובים הנוגעים להצגות ילדים.

רשימת בלתי נגמרת של הצגות ילדים – מה עושים?

כפי שצוין קודם לכן, מדי חופש/קיץ/תקופת חגים, עולות ברחבי הארץ הצגות ילדים רבות. החל ממחזות זמר, דרך פסטיבלים ופסטיגלים, וכלה בהצגות "מתוחכמות" יותר. כמו כן, הצגות לילדים יכולות להיות הצגות קלאסיות (לדוגמא, "פיטר פן" או "פטר והזאב") או הצגות מודרניות וחדשניות (לעיתים, המבוססות על ספרי ילדים פופולריים או תוכניות טלוויזיה אהובות). היות והמבחר הינו גדול ומורכב, ברור שלא תוכלו ללכת לכל האירועים. אי לכך, ניתן להפוך את בחירת ההצגה לפעילות לילדים. לדוגמא, אפשר לערוך בבית מעין "משחק" ובמסגרתו תבחרו ביחד עם הילדים את ההצגות אליהן תלכו הפעם. הצגות ילדים הנן גם עניין של "טרנד". לכן, ניתן לנסוע להצגה בשילוב עם הורים נוספים, ובכך להקל על הארגון הלוגיסטי והכלכלי. לדוגמא, להתחלק עם ההורים האחרים בהצגות ובכך "לחסוך" את עלות כרטיסי המבוגרים.
עניין חשוב נוסף. ניתן לכוון את ההחלטה כך שתבחרו פעילות לילדים שתתאים לכל האחים והאחיות. דהיינו, אין צורך לקחת כל ילד להצגה אחרת וניתן בהחלט להגיע ל"פשרה דמוקרטית". במידה ואין ברירה, תוכלו גם להטיל וטו על החלטות מסוימות בהתאם לשיקולי תקציב וזמן. אמנם מדובר בפעילות לילדים, אך אין ספק כי בידי ההורים צריכה להיות המילה האחרונה. מומלץ כמובן (אם כי לא תמיד אפשרי) לבחור הצגות ילדים אשר גם אתם מתחברים אליהן. כפי שצוין לעיל, הצגות הנן פעילויות לילדים אשר יכולות להיות בקלות בילוי לכל המשפחה. במילים אחרות, מבין שלל ההצגות הקיימות, אל תתביישו לבחור בהצגה הקולעת גם לטעמכם שלכם. חלק ניכר מהצגות הילדים המועלות היום הנן איכותיות ביותר, כך שאל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם נהנים מההצגה בדיוק כמו ילדיכם אם לא יותר.
בעת בחירת הצגות ילדים, עליכם להחליט לאיזה סוג הצגה ברצונכם ללכת. ישנו מגוון רחב של הצגות ילדים ובתוכו מחזות זמר, הצגות המבוססות על ספרי ילדים אהובים וכן הצגות ילדים המצריכות השתתפות פעילה מצד הקהל. חפשו מידע אודות הצגות ילדים שונות ועימדו על תוכן ההצגה מבעוד מועד (וזאת על מנת לבדוק כי התוכן המוצג הינו חינוכי ותואם את ערכי המשפחה). יודגש כי ישנן הצגות ילדים אשר זוכות אף לאישורו של משרד החינוך. דהיינו, מדובר ממש בפעילות לילדים אשר קיבלה את אישור המדינה מבחינת תכניה ואיכותה.

התייעצו עם הילדים

סביר להניח שלילדכם יש רשימת הצגות ילדים עליהן הוא שמע מחבריו. על מנת להראות לילד שאתם מתחשבים ברצונו, כדאי לבחור את אחת ההצגות מהרשימה. הדבר ישמח את אותו, יתרום להנאה המשותפת, וייתן לילד הרגשה של ביטחון וסיפוק ("הנה, הולכים להצגה שאני בחרתי").

כיצד ללכת להצגות ילדים מבלי להיכנס לגרעון תקציבי?

מחירי הצגות ילדים משתנים מהצגה להצגה, ואין ספק כי מדובר בשיקול חשוב בבואכם לבחור את ההצגה אליה תרצו לקחת את ילדיכם. באופן כללי, מחירי הצגות ילדים הנם גבוהים יחסית. כמו כן, ככל שהמועד בו תרצו לקחת את ילדיכם להצגה יהיה אחד החופשים, מחירי ההצגות יהיו בהתאם. על מנת להתמודד עם הסוגיה, כדאי לשתף את הילד ולהסביר לו מראש כי בכוונתכם לקחת אותו להצגה אחת בלבד. הדבר יקל על קיומם של ויכוחים בהמשך ויאפשר לילד למקד את הבחירה בהצגה אותה הוא הכי מעוניין לראות. בנוסף, כמעט תמיד קיימים מבצעים שונים (1+1, קופונים וכו') אשר יכולים להוזיל משמעותית את מחיר כרטיסי ההצגות. אי לכך, הצגה לא חייבת להיות פעילות לילדים אשר צריך לשבור בשבילה חסכונות. ניתן אפילו לגלות סוד קטן בעניין זה. מארגני ההצגות יוצאים פעמים רבות מנקודת הנחה כי מרבית ההורים יקנו את הכרטיסים במבצע, ולכן מחירי הכרטיסים מתומחרים מראש בצורה יקרה

Leave a Reply