הורים שואלים

[ File # csp4656743, License # 1908791 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / pressmaster
הילד נולד ואתם רצים לקנות לו את כל הקולקציה בכל החנויות האפשריות? עצרו רגע. בחירת בגדי ילדים איננה עניין פשוט כלל וכלל, קל וחומר כאשר הבחירה נתונה כולה (או כמעט כולה) בידי ההורים. אי לכך, חשוב בהחלט להתייחס למספר פרמטרים הקשורים בבגדי ילדים, וזאת על מנת להבטיח כי הבגדים יהיו מצד אחד יפים ונוחים, ומצד שני פרודוקטיביים ופונקציונליים. במילים אחרות, כפי שבוחרים פעילויות לילדים בהתאם לגילם, כך בגדי ילדים צריכים להתאים לכל השיקולים הרלוונטיים מבחינת גיל, גודל, לכלוך, מזג אוויר וכדומה. כמו כן, קטנטנים מתזזים במהלך יומם מפעילות לילדים בגן ילדים, לפעילויות בקניון או אצל חברים. אי לכך, בגדיהם צריכים להתאים לפעילויות לילדים בהם הם לוקחים חלק בשגרת יומם.
לדוגמא, בגד לפעוט המבלה את מרבית יומו בעגלה או בעריסה, איננו צריך לענות על הדרישות המצופות מבגד שנקנה עבור בחורצ'יק פעלתן אשר עסוק כל היום בפעילויות לילדים (כגון חוגים לילדים, סדנאות וכדומה). רכישת בגדי ילדים הנה ללא ספק חוויה מרגשת ביותר עבור ההורים הצעירים. עם זאת, חשוב לדעת כי מדובר גם במשימה לא פשוטה אשר יש להשקיע בה מחשבה תחילה.
בגדים לתינוקות

למה חשוב להתייחס בעת רכישת בגדי ילדים?

ראשית, כפי שצוין לעיל, בגדי ילדים צריכים להיות נוחים ונעימים. היות ומדובר בצרכנים קטנטנים אשר אינם יכולים לבחור את בגדיהם בעצמם, רכישת בגדי ילדים בגילאים מוקדמים הנה משימה המונחת לפתחו של ההורה באופן כמעט מוחלט. כמו כן, כאשר מדובר בילדים קטנים, סביר להניח שהם אינם יכולים להביע דעה נחרצת באשר לבגדיהם. אי לכך, ההורה צריך להיות קשוב לילד ולתגובותיו לבגדים השונים.
למשל, צריך לדעת באילו פעילות לילדים הקטנטנים עומדים לקחת חלק. לדוגמא, אם אתם מתכננים לצאת החוצה ביום חורף סגרירי, חשוב להלביש את הילד בבגדים המתאימים למזג אוויר זה. כמו כן, אין כל ספק כי בגדי ילדים צריכים להיות נוחים ועליכם להיות קשובים לילדכם כאשר הוא מתלונן ו/או מביע מחאה על בגד מסוים. לא אחת, ייתכן כי הבגד פשוט מציק לו. למעשה, ניתן לומר כי ישנם ארבעה עקרונות חשובים אשר יש לשים עליהם דגש בעת בחירת בגדי ילדים – גודל הבגד, לכלוך, סוג (איכות) ומזג אוויר.

גודל הבגד

בגדי ילדים נרכשים בהתאם לגיל הילד וגודלו. חשוב לדעת כי ילדים, בטח ובטח בחודשים הראשונים לחייהם, גדלים ומתפתחים ממש מדי יום. אי לכך, ייתכן בהחלט כי בגדי ילדים אשר רכשתם אתמול יהיו רלוונטיים בעוד שבוע כשלג דאשתקד. בעניין זה, חשוב לעקוב אחר גדילתו של הילד ולהימנע מהלבשתו בבגדים אשר אינם תואמים לגודלו וגובהו. בגדים גדולים מדי יהפכו כל פעילות לילדים למסורבלת. לעומת זאת, כאשר הקטנטנים הולכים לפעילויות לילדים בבגדים אשר קטנים עליהם, ייתכן כי הם לא יהיו מסוגלים להפיק את מלוא ההנאה (או הלמידה) מהפעילות. למעשה, בגדי ילדים צריכים להיות רכישה הצופה את פני העתיד (וזאת בדומה לסוגיות נוספות הקשורות בעולמם של הקטנטנים כגון עיצוב חדרי ילדים, רכישת משחקים יקרים, קניית מיטת ילדים וכדומה).
מיותר לציין כי אין להתעלם גם מהשיקול הכלכלי. הורים רבים עושים את ה"טעות הקלאסית" ורוכשים ארגזים שלמים של בגדים לרך הנולד, וזאת מבלי לדעת כי בתוך זמן קצר בלבד הוא יגדל ולא יוכל עוד ללבוש את מלוא הקולקציה. הקפידו לקנות בגדי ילדים בכמות הדרושה ואל תשכחו כי תמיד ניתן ללכת ולרכוש בגדים חדשים. עם זאת, כפי שנציין בהמשך, יש לשים לב גם לאלמנט הלכלוך. ילדים קטנים נוטים להתלכלך כל הזמן (על פי רוב, לא באשמתם), ועל כן צריך להחזיק בבית מספיק בגדים שיהיה ניתן להחליף לילד בכל פעם שהוא יזדקק לכך. אין ספק כי האיזון בין יותר מדי בגדי ילדים, לבין פחות מדי בגדים, תלוי בניסיון ההורה ובילד הספציפי.

לכלוך

כתמי קטשופ
כפי שציינו קודם לכן, לכלוך הינו אחד האלמנטים החשובים אשר יש לשים אליהם לב בעת בחירת בגדי ילדים. כאשר מדובר בילדים רכים, למרות שהם אינם משחקים בארגז החול, ומרבית הפעילויות לילדים בגילאים אלה נעשות ביחד עם ההורים במקומות "סטריליים", עדיין נוצר לכלוך רב. מיותר לציין כי כאשר מדובר בילד קטן, צריך להחליף לו חיתול או לנקות את פליטותיו, ועל כן הוא לובש מספר חליפות בגדים מדי יום. אי לכך, מצד אחד צריך להחזיק כמות מספקת של בגדי ילדים בבית, ומצד שני לדאוג כי רכשתם בגדים שניתן לכבסם ולנקותם בקלות.
בהמשך, כאשר הילדים יגדלו מעט, הם ישתתפו ביותר ויותר פעילויות לילדים. פעמים רבות, הפעלות לילדים יוצרות לכלוך ללא הפסקה. כמו כן, בשלב זה של החיים, כתמים "שאינם יורדים" אינם תופעה נדירה כלל וכלל. לכן, בעת רכישת בגדי ילדים בשלב זה, מומלץ לזכור כי לכלוך הינו "חלק מהחבילה". הקפידו לרכוש בגדים מבדים נוחים לניקוי והחזיקו בבית מספיק "סטים" במקרה שלא יהיה ניתן לנקות כתם מסוים. בנוסף, אל תשכחו כי ילדיכם הולך להשתתף בהרבה פעילויות לילדים ועל כן ארון הבגדים שלו צריך להתאים לכל פעילות בה הוא ייקח חלק.

סוג הבגד

בגדי ילדים, בניגוד לקולקציות המיועדות לבני נוער ומבוגרים, אינם עשויים מהבדים האיכותיים ביותר. הסיבה לכך הנה פשוטה. מדובר בבגדים אשר מתאימים בדרך כלל לתקופה קצרה בלבד (וזאת בשל גודלו המשתנה של הילד והלכלוך הרב אשר מכתים את הבגדים ו/או מתיש את סיביהם בכביסות מרובות). עם זאת, ניתן בהחלט למצוא בגדי ילדים גם באיכות גבוהה ביותר. כיום, עולה בהחלט המודעות בנוגע לבגדי ילדים בכל הקשור לנוחות ה"צרכן". לדוגמא, אם אתם מתכננים פעילויות לילדים הכוללות תנועה מרובה, תשמחו לדעת כי ישנם בגדי ילדים המתאימים לכך באופן ספציפי. מנגד, כאשר מדובר בילדים קטנים, הם בדרך כלל לא לוקחים חלק בפעילויות לילדים מחוץ לעריסתם או לעגלת התינוק שלהם. אי לכך, ילדים אלה זקוקים לבגדי ילדים נוחים ונעימים המתאימים לשכיבה בעגלה או בעריסה (ומאפשרים שינה בכל סיטואציה).

מזג אוויר

בגדי חורף
כאשר ילדיכם יגדל ויצא לבלות עם חברים ביום חורפי, תוכלו לצעוק לעברו במדרגות "תיקח מעיל או סוודר" ובכך להעניק מענה לכל עונות השנה. עם זאת, כאשר מדובר בילדים קטנים, פעמים רבות הם תלויים בהוריהם באופן מוחלט. הפעלות לילדים נעשות לא אחת מחוץ לכותלי הבית ועל כן יש להתחשב במזג האוויר בטרם הלבשתם את הילד. בעניין זה, חשוב לצפות מראש לאיזו פעילות לילדים אתם הולכים. לדוגמא, ייתכן כי מזג האוויר בחוץ לא יהיה זהה לטמפ' בתוך המקום הסגור בו תיערך הפעילות. במילים אחרות, ייתכן בהחלט כי פעילות לילדים תדרוש החלפת מספר סוגי בגדים בהתאם לקור וחום. דאגו מראש לרכוש בגדי ילדים אשר יתאימו לכל עונה ועונה.

Leave a Reply