הורים שואלים

[ File # csp4656743, License # 1908791 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / pressmaster
כל הורה יודע שאין דבר יותר נחמד מבילוי משפחתי אשר משולבות בו פעילויות לילדים. הפעלות לילדים אינן דבר של מה בכך. בעבר, פעילות לילדים הסתיימה פעמים רבות במפגש ביתי עם חברים אשר יש להם ילדים באותו הגיל. בעקבות ההתפתחות המרשימה בבילויים הכוללים גם פעילות לילדים, ההורים נמצאים כיום במצב בו קשה להם להחליט באיזו אטרקציה לבחור. קיימת שורה ארוכה של פעילויות לילדים אשר משלבות את כל המשפחה וגם ההורים נהנים מהבילוי הבין-דורי. ניתן לומר כי ההורה כבר מזמן איננו ה"בייביסיטר" של פעם, והפעלות לילדים הפכו לבילוי משפחתי לכל דבר ועניין.
בין אם אתם מתכננים אטרקציות לילדים בצפון, ובין אם חשבתם בכלל לנסוע לדרום או למרכז, תשמחו בוודאי לדעת כי אטרקציות לילדים מופעלות בימינו במגוון אתרים ומתחמים בישראל. החל מבילוי בלונה פארק ובו אינספור אטרקציות לילדים, דרך ביקור בשמורת טבע, וכלה בגני חיות, הצגות, מוזיאונים לילדים, פסטיגלים למיניהם ועוד. לא אחת, אטרקציות לילדים מאפשרות להורים, במחיר נוח וסביר בהחלט, להעניק לקטנים חוויה מרגשת (וכמובן לצבור תמונות מדליקות בכדי להציגן לראווה לכל דורש).
הפעלות לילדים
ניתן לחלק אטרקציות לילדים על פי רמות, גילאים, תחומי עניין, מעורבות הורים, ערך מוסף וכדומה. כמו כן, יש לציין כי אטרקציות לילדים אפשריות כיום כמעט בכל גיל, ופעילויות לילדים מעניקות "מענה מהנה" גם לקטנטנים בגיל הרך. למעשה, פעילות לילדים יכולה להתאים לכל ילד או ילדה, בכל גיל ומכל מין. להלן מספר דוגמאות להפעלות לילדים אשר פופולריות במיוחד בקרב הציבור בישראל.

אטרקציות לילדים עם בעלי חיים

החיבור הנפלא בין ילדים ובעלי חיים הינו עניין עתיק יומין. לא בכדי, ספרי ילדים רבים עוסקים בחיות ידידותיות על שלל הרפתקאותיהן. מאז ומעולם, אטרקציות לילדים הכוללות מפגש עם בעלי חיים הנן חוויות מרגשות ביותר. כמו כן, מרבית הילדים אינם נחשפים במהלך השגרה היומיומית לבעלי חיים מלבד חיות המחמד המוכרות (או חיות משק כאשר מדובר בילד יחף המתרוצץ מגיל אפס במושב או בקיבוץ).
במסגרת פעילויות לילדים עם בעלי חיים, ניתן למנות גני חיות, פינות ליטוף, חוות הקופים, חוות היענים, חוות הלמות, הספארי ברמת גן, הצפארי, המצפה התת ימי באילת ועוד. כמו כן, לא תמיד צריך להרחיק ולנסוע שכן ביישובים רבים פועלת פינת חי בה ניתן לפגוש חיות שונות ומרתקות. תתפלאו לראות כיצד ילדכם מפיק את המיטב מהמפגש עם בעלי החיים, ואל תופתעו כאשר הפעלות לילדים בגן החיות יותירו עליו רושם רב.

פארק שעשועים

בילוי פופולרי נוסף בקרב ילדים בישראל (ובעולם) הינו יום בפארק שעשועים. כיום, פועלים בישראל מספר פארקי שעשועים במגוון רמות. המפורסמים שביניהם הינם הלונה פארק בגני התערוכה בתל אביב והסופרלנד בראשון לציון. כמו כן, ישנם גם פארקי שעשועים המשלבים אטרקציות לילדים עם מים, קרח וכדומה. מוכר מכולם הוא המימדיון. חשוב לציין כי בכל הפארקים הללו ישנם הפעלות לילדים בגילאים שונים. לדוגמא, כל פארק שעשועים מסוג זה דואג להציב במתחמו גם מתקנים לילדים רכים בשנים אשר יאפשרו אפילו לתינוקות לצבור חוויות מרגשות. זאת ועוד, במסגרת פארקי שעשועים לילדים ניתן למצוא מקומות "קטנים" יותר ובהם משחקים לילדים בגיל הרך כגון טרמפולינות ומתנפחים למיניהם.
מתקני מים

בריכות שחייה וים

פעילויות לילדים לא חייבות להיות רק בפארקים או בגני חיות "מסודרים". גם הבריכה העירונית שלכם יכולה להיכנס בגדר רשימת אטרקציות לילדים. פעמים רבות, בריכות שחייה מספקות הפעלות לילדים אשר גורמות לקטנים הנאה מרובה. בין אם מדובר בהופעה של כוכב ילדים, ובין אם עסקינן בהפעלת חוגים לילדים, מתחם הבריכה יכול בהחלט להפוך למקום מרגש עבור כל ילד או ילדה. במקרים אלה, ישנו יתרון משמעותי מבחינת ההורים וזאת משום שהם יכולים לנוח בשקט על שפת הבריכה כאשר הקטנים נמצאים תחת פיקוח והשגחה מצד הצוות שבמקום.

טיולים בטבע

אין כל ספק כי טיולים בחיק הטבע יכולים להעשיר את הגוף והנפש. ישראל בורכה באזורי טבע מרהיבים אשר שורטטו בהם זה מכבר מסלולים לכל המשפחה. ניתן לתור ברחבי הארץ עם הילדים ובכך להרוויח הנאה כפולה. ראשית, טיולים בטבע מעניקים לילדים הזדמנות של ממש להיחשף לנופי הארץ ולהתחבר לשורשי מולדתם. שנית, באזורים רבים ניתן לארגן לאחר הטיול גם פיקניק או ברביקיו ביחד עם כל המשפחה, ובכך להפוך את היום למושלם (גם טיול, גם ארוחה וגם בילוי משפחתי).
ישנם מסלולים בטבע המשלבים אטרקציות לילדים באופן מיוחד. לדוגמא, צפייה בחיות בר בכרמל, השתכשכות במים בנחל הזוויתן או גלישת סנפלינג במדבר יהודה. דהיינו, לא מדובר רק בצפייה בטבע הפראי, אלא ממש באפשרות לגעת בו באופן בלתי אמצעי. ילדים, מיותר לציין, יפיקו מטיול בטבע ערך מוסף אשר לא יסולא בפז.

אטרקציות לילדים – מה עוד?

מאמר זה תיאר אפשרויות אטרקציות לילדים ממש "על קצה המזלג". כפי שצוין לעיל, פעילויות לילדים יכולות להיות כמעט בכל מקום ובכל אתר. ניתן למנות במסגרת הפעלות לילדים גם הצגות לילדים, פסטיבלים, מוזיאונים, סרטי קולנוע, מסעדות ידידותיות לילדים, ירידים מיוחדים המתאימים לגילאים קטנים (למשל – פסטיבל מספרי סיפורים) ועוד. בטרם אתם בוחרים הפעלות לילדים, מומלץ להתייעץ עם הקטנים ולשאול אותם לדעתם. עם זאת, חשוב לזכור כי ילדים נוטים פעמים רבות "לסרב" בתוקף אבל לאחר מכן הם נהנים עד בלי די. אי לכך, כדאי בהחלט להתעקש איתם ולקחת אותם לפעילות מיוחדת. אין כל ספק כי ככל שהאירוע יהיה מעניין ומהנה יותר, כך הילדים ירוויח ממנו, הן בפן הקצר והן בפן הארוך

Leave a Reply